קרע במיניסקוס?

אנחנו מתמחים בטיפול כחלופה לניתוח ובליווי ושיקום מניתוח  

קבע תור ליעוץ עוד היום:

Success! Message received.

מה אנחנו מציעים

זמינות גבוהה

יחס ושירות אישי

צוות מנצח

ניתוחי המיניסקוס הם ניתוחים שכיחים לבעיה נפוצה. מחקר שיצא לאחרונה בדק את התוצאות המידיות וארוכות הטווח של ניתוחי מיניסקוס.

המחקר סקר מספר מחקרים עדכניים שבחנו את השאלה מהו הטיפול הניתוחי המועדף: הוצאת חלקי המיניסקוס הפגוע (מניסקטומי) או תפירתו של המיניסקוס.

בשנים האחרונות הולכת ומתגברת הבנת החשיבות שממלא המיניסקוס במפרק הברך. חשיבותו טמונה בתפקודו כמייצב הברך, כבולם זעזועים, וכמזין של הסחוס המפרקי. קרע במיניסקוס, היא הפגיעה השכיחה ביותר במפרק הברך בכל הגילאים.

הניתוחים המתבצעים כיום, להסרת המיניסקוס הקרוע או לתפירתו, נעשים ברובם המכריע בארתרוסקופיה, ואינם דורשים חתך ניתוחי גדול.

המחקר בחן את התוצאות של שתי סוגי ההתערבויות הניתוחיות המקובלות לתיקון נזק במיניסקוס: תיקון, או כריתה חלקית. המדדים להערכה היו: אחוזי הכישלון, מידת שביעות הרצון של המנותחים, ואיכות התפקוד שלאחר הניתוח.

התוצאות הראו כי גם במדדי התפקוד והכאב וגם במדדי הצלחת הניתוח הייתה לגישת התיקון יתרון משמעותי על פני ניתוח הכריתה. באופן מובהק, ועל פי כל המחקרים, לשימור המיניסקוס היה יתרון ברור על פני כריתתו.

חשוב להוסיף ולהעיר, כי לא כל קרע במיניסקוס ניתן ומתאים לתפירה. ההחלטה לגבי תפירת המיניסקוס מול הוצאתו החלקית תהיה מבוססת על גורמים רבים וביניהם: אופי, צורת, ומיקום הקרע, גודלו, גילו ומצבו הגופני של המטופל, פגיעות נלוות במפרק הברך, וכדומה.

בנוסף כדאי להעיר שרב המחקר העדכני מצדד, במקרים של קרע ניווני במיניסקוס, בגישה של טיפול פיזוטרפי, שרק במקרה וייכשל יעבור לטיפול ניתוחי.